Žďárský bazén bude ještě nějaký čas v provozu
Plánovaná rekonstrukce žďárského krytého plaveckého bazénu je opět o nějakou dobu opožděna. Přesto není jisté, zda tu bude zimní plavecká sezóna.
Žďárský plavecký bazén v nejbližší době čeká dlouho plánovaná rekonstrukce. Původně měly první stavební práce začít už v době letních prázdnin. Zastupitelstvo města ale dodneška nerozhodlo o to, která firma by se měla realizace přestavby ujmout. „Znovu probíhá výběrové řízení. Škoda, že už to neprošlo v červnu, kdy to rada neschválila a v zastupitelstvu to o jeden hlas neprošlo. Dodnes nechápu proč. Přes prázdniny se mohlo začít a v příštím roce už jsme mohli mít zajištěné koupání pro Žďáráky i okolí,“ vyjádřil svou nespokojenost Jaromír Brychta.
Přestože se mezi rozhodnutí o rekonstrukci bazénu a vlastní realizaci prací postavily volby, starosta Brychta i místostarostka Zvěřinová doufají, že vše nakonec dobře dopadne. „Odhadujeme, že bazén pojede asi do konce roku. Už jsme oslovili několik firem, aby podaly cenovou nabídku,“ říká Dagmar Zvěřinová a Jaromír Brychta ji doplňuje: „Výběrové řízení poběží do poloviny listopadu. Pak by se mohlo začít s prvními pracemi.“
Bazén ve Žďáru nad Sázavou by měl v budoucnu splňovat funkci malého aquacentra. Kromě stávajícího krytého bazénu by měly přibýt sauny, tobogánové centrum a další bazény.










