Úklidové práce se Žďáru tentokrát prodražily

Region - Reportáže
Pondělí, 29.08.2011 18:23

IMG_5002O půl milionu korun muselo město Žďár nad Sázavou navýšit rozpočet na úklidové práce v letošním roce. Kompletní zametení města po zimním období společně s průběžným úklidem veřejného prostranství přijde Žďár na pěkných pár korun.

Původně město plánovalo vynaložit na zkulturnění veřejných prostor čtyři miliony korun. To ale rozhodně stačit nebude.  „Tím, že letošní zima skončila velmi brzy, tak se už dříve začalo s letní údržbou, to znamená úklidem a zametáním komunikací a dalšími podobnými záležitostmi,“ vysvětluje druhý místostarosta Ladislav Bárta. „Další skutečnost, která nám zvyšuje náklady je to, že se pro nás letos výrazně snížila možnost čerpat z úřadu práce podporu na veřejně prospěšné práce a tím pádem nám úklidové firmy účtují vyšší sazby,“ dodává Ladislav Bárta.

Třetím z důvodů, proč letos na úklid peníze ve Žďáru nestačí, je podle druhého místostarosty i navýšení počtu veřejných prostranství. To úzce souvisí s novou výstavbou, která sice přinese městu více obyvatel, ale zároveň i spoustu nových starostí.

Čtvrtý z aspektů je narůstající vandalismus, který se nevyhýbá ani Žďáru nad Sázavou. „Tuto otázku chceme řešit i zvýšením kontroly ze strany městské policie. Požadavek obyvatel, kteří nepořádek nedělají, ale chtějí, aby bylo ve městě čisto, s sebou bohužel nese i zvýšené náklady. Jiné je to na místních částech, tam se udržuje pořádek bez problému. To je otázka toho, že lidé na vesnici jsou pořádnější, protože jsou více vidět, není tam anonymita města. Navíc se tam lidé nebojí sousedovi říct, aby jim za plotem nedělal nepořádek. Ve městě se odvaha lidí někoho napomenout dostává někam jinam,“ míní druhý místostarosta.

Sdílet článek: Sdílet článek: Bookmark Google Del.icio.us Digg Facebook Myspace Reddit MSN Live
článek byl přečten 365x
Helena Zelená Křížová

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. (přihlásit / registrovat - vpravo nahoře)