Vydejte se s námi po stopách lyžařských legend. Pochod srdcem Vysočiny zvládnou malí i velcí

Vydejte se s námi po stopách lyžařských legend. Pochod srdcem Vysočiny zvládnou malí i velcí - 1281 x 721

Autor / zdroj: Helena Zelená Křížová

Čtyři trasy různé délky nabízí letos Pochod srdcem Vysočiny. V sobotu 28. května se podle svých sil a schopností můžete vydat na pětikilometrovou procházku nebo na jedenáct, patnáct či pětadvacet kilometrů dlouhý pochod. Startuje se ve Vysočina areně v době od osmi do desíti hodin.
Pochod Srdcem Vysočiny navazuje na legendární Chiranskou padesátku. V sedmdesátých a osmdesátých letech lákala tato akce tisíce turistů. Na tradici Chiranské padesátky jsme znovu navázali v roce 2018.
Kroky z účastníků povedou i tentokrát trasy vyznačené v mapách, které si zájemci mohou na startu vyzvednout nebo stáhnout pomocí QR kódu do svých mobilních telefonů. Účastníci si podle své fyzické kondice vyberou z několika tras – 5, 11, 15 a 25 kilometrů dlouhých. Pochod je vhodný pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Občerstvení na účastníky čeká na jednom z kontrolních stanovišť, a to v Rokytně. A také ve Vysočina areně, kde se bude v tutéž dobu konat i Den otevřených dveří hotelu SKI.
Organizátoři pochodu, kterými jsou novoměstský Nadační fond, Nemocnice Nové Město na Moravě a firma MEDIN, se letos inspirovali novoměstským Rokem lyžařů, a proto dali pochodu podtitul „po stopách lyžařských legend a průkopníků lyžování“. Turisté se vydají do Rokytna za Adolfem Slonkem, který ve své stolařské dílně vyrobil první lyže v regionu. Podívají se do Studnic, nejvýše položené obce na Vysočině, kde stojí rodný dům československého reprezentanta v běhu na lyžích a odbojáře Cyrila Musila a také do Kadova za Františkem Šimonem, mistrem republiky v běhu na lyžích, kterým se stal hned osmnáctkrát. A ve Třech Studních si zase připomenou lyžařskou troj generaci Vítů Fousků, kteří se všichni stali mistry v běhu na padesát kilometrů.
Startem a stejně tak i cílem celého závodu je Vysočina arena, kde bude na účastníky pochodu čekat i jedno překvapení. „U startu ve Vysočina areně si zaměstnanci Medinu připravili doprovodný program pro děti i dospělé. Největším lákadlem pro všechny věkové kategorie bude možnost implantace dlah a hřebů na zlomeniny do umělé kosti a to vše s odborným výkladem,“ láká návštěvníky Veronika Tonarová z firmy MEDIN.
„Děti se mohou těšit na kostlivce Karla a udělat si s ním selfie. Na ty menší pak čekají puzzle a omalovánky. A chystáme i fotosoutěž na téma nejkrásnější zákoutí Vysočiny,“ dodává.
Startovné Pochodu srdcem Vysočiny je stanoveno na částku 70 korun pro děti do 18 let a 140 korun za dospělého. Je možné využít i zvýhodněné rodinné startovné, kdy se na zvolenou trasu mohou za 350 korun vydat dva dospělí a dvě děti.

Souvisejicí akce

Pochod Srdcem Vysočiny 2022

Ikona  - lokalita  Vysočina Aréna