Medlov se připravuje na Den zázraků. Nabídne strom přání i novou Pohádkovou stezku

Medlov se připravuje na Den zázraků. Nabídne strom přání i novou Pohádkovou stezku - 1000 x 706

Autor / zdroj: Helena Zelená Křížová

V Medlovském lese se zabydluje skřítek Ostružinka, doktor lesních zvířátek. Právě on je totiž hlavní postavou nově budované Pohádkové stezky, která bude zanedlouho představena veřejnosti. „Chtěli jsme rozšířit zázemí pro děti. Napadlo nás spojit místní pověsti s nějakou pěknou knížkou pro děti.

V Medlovském lese se zabydluje skřítek Ostružinka, doktor lesních zvířátek. Právě on je totiž hlavní postavou nově budované Pohádkové stezky, která bude zanedlouho představena veřejnosti. „Chtěli jsme rozšířit zázemí pro děti. Napadlo nás spojit místní pověsti s nějakou pěknou knížkou pro děti.

Naše volba padla na knížku Skřítek Ostružinka, kterou ilustrovala malířka Jana Smetanová," říká produkční Hotelu Medlov, který stezku realizuje, Jana Kakačová.

„Snažíme se organizovat hodně akcí pro veřejnost, zejména se zaměřujeme na rodiny s dětmi. A Pohádková stezka bude tyto akce skvěle doplňovat," dodává.

Zmíněná ilustrátorka knížky o skřítkovi Ostružinkovi bydlí v nedaleké Radešínské Svratce. A na regionální umělce a šikovné řemeslníky vsadili majitelé Hotelu Medlov jak v případě nové Pohádkové stezky, tak i u dalších projektů. „Na jednotlivých stanovištích Pohádkové stezky jsou obrázky Jany Smetanové. Ona nám ale vyrobila i nádhernou broušenou mandalu do welness, protože mimo jiné i brousí sklo. Chystáme také lanový park, ten nám dělá Vojtěch Zavřel z Fryšavy. Jaroslav Zamazal z Nového Města na Moravě nám zase vyřezal dřevěného vlka. A Vít Pohanka ze Slavkovic pro jednotlivá zastavení Pohádkové stezky vytvořil laserové texty," vyjmenovává Jana Kakačová.

Pohádkovou stezku budou moci využít nejen děti ubytované v hotelu, ale i ty, které se na místo vydají v rámci turistiky nebo jednodenního výletu. Stačí si jen v recepci Hotelu Medlov nebo v hotelovém bistru vyzvednout letáček s podrobnějšími informacemi a s mapkou. „V letáčku jsou verše Lenky Junové, autorky knížky o skřítkovi z Medlovského lesa. A děti do něj mohou doplňovat odpovědi, které najdou na jednotlivých zastaveních," informuje Jana Kakačová.

Pohádková stezka bude slavnostně otevřena v sobotu 4. května u příležitosti Dne zázraků. „Rozhodli jsme se založit novou tradici. Vždy první sobotu v měsíci květnu budeme slavit Den Zázraků. Je důležité si připomínat, že život je malých i velkých zázraků plný. Ve všem tom každodenním shonu je snadné na to zapomenout. A příležitostí zastavit se, rozhlédnout a procítit vděčnost za vše, čeho se nám v životě dostává, není nikdy dost. A protože květen je měsícem lásky a ve vzduchu už jsou cítit jarní a letní radovánky, rozhodli jsme se, že společně otevřeme prostor nejen pro zázraky, ale také pro naplněná přání. V sobotu 4. května od dvanácti hodin zahájíme tvořivé dílničky, v nichž si malí i velcí můžou vytvořit svá bublinková přání a zavěsit je do větví našeho Medlovského stromu přání," vysvětluje spolumajitelka hotelu Klára Piskořová.

Pohádková stezka Skřítka Ostružinky s výstavou a autorským čtením se otevře o dvě hodiny později. „Od 14 hodin uspořádáme na Medlově zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi, v průběhu kterého se všichni mohou s Ostružinkou seznámit. Zahájíme výstavu knihy Skřítek Ostružinka s autorským čtením spisovatelky Lenky Junové a ilustrátorky Jany Smetanové. Pak si společně projdeme Pohádkovou stezku, a protože se les už probouzí a my tušíme, že broučci, kterým jsme na podzim šli popřát krásné zimní snění, se už pomaličku chystají vstávat, půjdeme se na ně podívat a zazpíváme jim nějakou krásnou písničku," popisuje další body programu Klára Piskořová.

Otevření Pohádkové stezky je ale pouze začátek aktivit, které pro veřejnost Hotel Medlov chystá. Jako další by mělo přijít na řadu již zmiňovaný lanový park. „A připravujeme i otevření velkého vycházkového okruhu, který bude propojený s místními pověstmi," nastiňuje Jana Kakačová.