Prostory v chirurgickém pavilonu oživuje studentská fotografie

Prostory v chirurgickém pavilonu oživuje studentská fotografie  - 2000 x 1333

Autor / zdroj: Helena Zelená Křížová

Improvizovaná výstavní síň v novoměstské nemocnici se změnila. Snímky pořízené elektronovým mikroskopem vystřídala studentská designová fotografie.

Improvizovaná výstavní síň v novoměstské nemocnici se změnila. Snímky pořízené elektronovým mikroskopem vystřídala studentská designová fotografie.

Nainstalovat novou výstavu přišli sami autoři, kterými jsou studenti Střední odborné školy Nové Město na Moravě Dominika Judová, František Krejčí a Jan Tulis. „Studujeme podnikání a v rámci studia jsme společně založili firmu zaměřenou na propagaci, marketing a fotografování. V této souvislosti jsme nafotili sérii snímků, které sklízí velký ohlas. Tak nás napadlo uspořádat výstavu,“ vysvětluje jediná zástupkyně něžného pohlaví z trojice autorů Dominika Judová.
Studenti zvolili netradiční téma. Deset vystavených fotografií představuje ovoce vhozené do vody. „Přišlo nám to zajímavé, nikde jsme nic podobného ještě neviděli. Máme blízko k designu i k umění. Chtěli jsme to zkusit nafotit a povedlo se to,“ usmívá se František Krejčí.
Ve foyer chirurgického pavilonu novoměstské nemocnice budou fotografie k vidění až do 15. dubna. Poté se přestěhují do Horáckého muzea. „Chtěli jsme výstavu nejprve v novoměstské nemocnici, kde denně projde spousta lidí. Ať už se jdou s něčím léčit nebo jdou jenom na návštěvu. Od 19. dubna bude pak výstava v Horáckém muzeu, kde bude možné si fotografie i zakoupit,“ informuje Jan Tulis.
Foyer chirurgického pavilonu ale ani potom dlouho bez expozice nezůstane. Už v úterý 19. dubna se tam otevře výstava nová.  Tentokrát půjde o dílo žďárského fotografa Milana Šustra inspirované sociální tématikou.