Závody Zlaté lyže

Akce již proběhla

Vrcholem letošní sezony v běhu na lyžích ve Vysočina Areně bude o víkendu mistrovství České republiky dospělých a dorostu. Po pátečních sprintech klasickým způsobem a sobotních závodech volným stylem s intervalovým startem česká na běžce v neděli souboj o prestižní Zlatou lyži v závodech s hromadným startem klasicky. Na muže čeká po oba dny trať na 15 km a na ženy 10 km.

„Sněhu máme na tratích dostatek. Máme připraveny dva okruhy. Pro muže v délce tři kilometry a ženy mají o půl kilometru okruh kratší,“ uvedl předseda organizačního výboru šampionátu Jan Skřička.  V předběžných startovních listinách se do hlavních závodů zatím přihlásilo 26 mužů a 14 žen.

Startovní pole bude tentokrát výrazně ochuzeno o české reprezentanty, kteří se už chystají k odletu na olympijské hry do Pekingu. Původně se měla Zlatá lyže uskutečnit už 8. a 9. ledna, kdy byla v termínovém kalendáři součástí Evropského poháru OPA, který byl ale zrušen.

Posledními vítězi Zlaté lyže byli v lednu 2020 Rus Alexander Bolšunov a Norka Therese Johaugová. Před rokem byl kvůli zdravotním opatřením závod Světového poháru v Novém Městě zrušen.

Termín konání

Termín konání

pá 28.1.22 07:08 - ne 30.1.22 07:08
Předpověď na 30.leden 3 °C