Vysočina Aréna je areál, který najdeme v Novém Městě na Moravě. Konají se zde každoročně významné světové závody v běhu na lyžích a v biatlonu. Když zrovna neprobíhají závody, je trať přístupná i běžným běžkařům a to zdarma. Na své si tu pak přijdou i bikeři. U areálu Vysočina Aréna se pak nachází i hotel Ski, který se stará i o další sportoviště, jako je minigolf nebo tenisové kurty. 

GPS souřadnice Vysočina Aréna
GPS Souřadnice
N 49.5815887, E 16.0534573
Nadmořská výška Vysočina Aréna
Nadmořská výška
656 m.n.m

Pouť, horská kola a opravy. O víkendu budou na Žďársku zasekané silnice

Aktuálně 9.5.2022

Ve Žďáře nad Sázavou dva roky odkládané pouťové radovánky, v Novém Městě na Moravě zase Světový pohár horských kol. A k tomu plánované opravy silnic spojené s objížďkami a přenosnými semafory, které zpomalují dopravu.

Pochod Srdcem Vysočiny připomene lyžařské legendy

Sport 29.4.2022

Po stopách průkopníků a slavných lyžařů z Novoměstska se tentokrát vydají účastníci Pochodu srdcem Vysočiny. Tradiční akce, která navazuje na legendární Chiranskou padesátku, se uskuteční v sobotu 28. května.

Předpověd počasí

Dopoledne Odpoledne Večer
Dnes
sobota
18 °C
16 °C
17 °C
Zítra
neděle
19 °C
18 °C
17 °C
Pozítří
pondělí
20 °C
19 °C

Znak Nového Města na Moravě
Nové Město na Moravě (německy Neustadt in Mähren) je město v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina, 10 km východně od Žďáru nad Sázavou, na jižním okraji Žďárských vrchů. Založeno bylo okolo roku 1250 Bočkem z Obřan, zakladatelem cisterciáckého kláštera ve Žďáře nad Sázavou. Největšího rozkvětu požívalo v době renesance za pánů z Pernštejna. Zachovalé historické jádro města tvoří městskou památkovou zónu, kterou doplňuje bohatá sochařská výzdoba ulic a náměstí od místních rodáků Jana Štursy a Vincence Makovského. Mezi nejvýznamnější památky patří katolický kostel sv. Kunhuty, budova staré radnice a zámek.