Pouť, horská kola a opravy. O víkendu budou na Žďársku zasekané silnice

Pouť, horská kola a opravy. O víkendu budou na Žďársku zasekané silnice - 1280 x 960

Autor / zdroj: Helena Zelená Křížová

Ve Žďáře nad Sázavou dva roky odkládané pouťové radovánky, v Novém Městě na Moravě zase Světový pohár horských kol. A k tomu plánované opravy silnic spojené s objížďkami a přenosnými semafory, které zpomalují dopravu.

Ve Žďáře nad Sázavou dva roky odkládané pouťové radovánky, v Novém Městě na Moravě zase Světový pohár horských kol. A k tomu plánované opravy silnic spojené s objížďkami a přenosnými semafory, které zpomalují dopravu.

 Žďárskou Santiniho ulici obsadili dělníci. V době dopravní špičky se tam teď tvoří dlouhé kolony. „Prosím všechny o trpělivost. Je to nepříjemné, ale musíme to vydržet," vzkázal starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos, který zároveň dodal, že vozidla integrovaného záchranného systému mohou, aby se včas dostala na místo, využívat cyklostezku.

Od pondělka 9. května se ve Žďáře přidalo další dopravní omezení, konkrétně v Jihlavské ulici. Kvůli rekonstrukci mostu tam musí řidiči počítat s kyvadlovou dopravou. „Jsem rád, že se podařilo dojednat, že nedojde k úplné uzavírce vozovky, a že bude probíhat alespoň kyvadlová doprava pro auta do tří a půl tuny," mínil Martin Mrkos.

O víkendu se k dopravním omezením připojí i další komplikace. Ve Žďáře nad Sázavou se ve dnech 13. až 15. května uskuteční pouťové radovánky. Tato akce je po Matějské pouti druhou největší v republice, proto lze očekávat velký zájem lidí, a to nejen ze Žďáru samotného, ale i z blízkého či vzdálenějšího okolí. Ne všude bude možné zaparkovat. Uzavřená budou parkoviště za Sport barem a podél silnice vedoucí na Klafar v ulicích Libušínská a Sázavská.

Ve stejném termínu se dopravní omezení dotkne i řidičů v Novém Městě na Moravě. Vysočina arena bude totiž hostit Světový pohár horských kol. S uzavírkami tam musí lidé počítat už od středy 11. května.  

Řidiči by se měli připravit na dopravní omezení mezi obcemi Sklené, Tři Studně, Kadov a Fryšava, dále od Vlachovic na Jiříkovice a do Radňovic nebo z Kadova do Herálce. Uzavřená bude i novoměstská ulice Tyršova před kulturním domem a účelová komunikace (takzvaná Devítka) od obce Rokytno až po křižovatku se silnicí III/35314. „Horská kola jsou za dveřmi a podle všeho to vypadá, že organizátoři i závodníci jsou na atmosféru Vysočina areny dost natěšení. A o fanoušcích to platí dvojnásob," avizoval zvýšený pohyb lidí v regionu novoměstský starosta Michal Šmarda.