Žďárské vrchy bodovaly v celostátním kole Zlatého erbu. Odnesly si 3. místo

Žďárské vrchy bodovaly v celostátním kole Zlatého erbu. Odnesly si 3. místo - 1200 x 846

Autor / zdroj: Lukáš Urban

Třetí místo Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci pro rok 2022 patří Žďárským vrchům.  

Třetí místo Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci pro rok 2022 patří Žďárským vrchům.  

Třetí místo Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci pro rok 2022 patří Žďárským vrchům. Portál hodnotila desetičlenná porota v konkurenci devíti regionálních prezentací.

V pondělí 16. května 2022 nám bylo na slavnostním galavečeru konference ISSS v Hradci Králové předáno ocenění přímo z ruky pana místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše.

Celorepubliková soutěž Zlatý erb vznikla na konci minulého století. V roce 1999 byl vyhlášený první ročník, do kterého se přihlásilo se několik desítek měst a obcí. Toto číslo se od té doby několikanásobně navýšilo, do letošního 24. ročníku se zapojilo 442 subjektů.

Oceněný magazín Žďárské vrchy vznikl v roce 2001. Byl mezi prvními svého druhu na českém internetu a k dnešnímu datu ho navštívilo přes milion uživatelů. Bohužel úmrtím původního majitele se Žďárské vrchy na čas odmlčely. V roce 2021 se ale opět rozjely a poskytují informace jak turistům a návštěvníkům, tak i obyvatelům této lokality. 

Nový portál Žďárské vrchy, pomocí moderních technologií, trochu pozměnil tvář někdejšího internetového magazínu, avšak obsahovou strukturu si za těch 20 let ponechal. Přestože je nezávislý, je současně otevřený spolupráci s městy, obcemi, destinačními společnostmi, organizacím ale i firmám v regionu. Stal se portálem nové generace.

Toto ocenění patří především všem, kteří svojí nadšenou a většinou dobrovolnou prací, pomáhají tvořit a posouvat portál Žďárské vrchy dále.

Věříme, že nám i nadále zachováte přízeň.