Výraznou dominantou okolí je Lucký vrch, ze kterého jsou překrásné pohledy do okolí. Na jedné straně se můžete kochat výhledy na dominanty Žďárských vrchů, do údolí k obci Telecí, na druhé straně pak k Poličce, Oldříši a Borové. Za dobrého počasí je možné vidět Orlické hory, Krkonoše či Jeseníky. Vrchol se nachází v nadmořské výšce 739 m. n. m. a je významnou křižovatkou turistických tras. 
Naleznete zde i jedinou prvorepublikovou horskou chatu na Vysočině z roku 1941, kde je možné se po celý rok občerstvit a ubytovat. Chatu vybudoval KČST, později přešel do správy Československé armády. V roce 2002 změnil areál na Luckém vrchu naposledy majitele a turisté si tak mohou užívat místní pohostinné a rodinné atmosféry. Nad chatou se nachází vysílač Českých radiokomunikací, základové stanice mobilních operátorů a pod nimi skála, v minulosti nepřehlédnutelná dominanta Luckého vrchu, nyní skrytá v lesním porostu.

Lucký vrch lze navštívit nejen pěšky, na kole a v zimě na běžkách. Návštěvníci mohou až na vrchol kopce dojet autem, pod chatou je parkoviště, tábořiště a kemp pro stany a karavany.
[MLaVD]

GPS souřadnice Lucký vrch
GPS Souřadnice
N 49.7127075, E 16.1683311
Nadmořská výška Lucký vrch
Nadmořská výška
737 m.n.m

Předpověd počasí

Dopoledne Odpoledne Večer
Dnes
sobota
24 °C
24 °C
23 °C
Zítra
neděle
24 °C
24 °C
23 °C
Pozítří
pondělí
23 °C
22 °C