Budova Christianeum je bývalým klášterem. Ten byl postaven v letech 1885 až 1889 hrabětem Egbertem Belcredimna na počest jeho choti Kristiny hraběnky Nosticové a nazván "Christianeum". Dříve zde působil řád školních sester, který tu provozoval dětskou opatrovnu a školu ručních prací pro dívky odrostlé obecné škole. 
Od roku 2003 je zde provozováno Fyzioterapeutické a školící centrum posturální terapie a Vojtovy metody. Toto centrum léčebné rehabilitace jako jediné v republice poskytuje jak ambulantní, tak pobytovou léčbu v doprovodu rodinných příslušníků. Rehabilitace je poskytována dětem s dětskou mozkovou obrnou a pacientům po poranění míchy. Do budovy je bezbariérový vstup. K ubytování slouží tři pokoje, z toho dva jsou bazbariérové. Centrum slouží také jako školící pracoviště pro fyzioterapeuty.

 Městská památková zóna Jimramov Nadřazený turistický cíl

Městská památková zóna Jimramov

GPS souřadnice Christianeum - bývalý klášter
GPS Souřadnice
N 49.6371727, E 16.2265682
Nadmořská výška Christianeum - bývalý klášter
Nadmořská výška
494 m.n.m
Tagy Jimramov

Předpověd počasí

Dopoledne Odpoledne Večer
Dnes
úterý
19 °C
16 °C
15 °C
Zítra
středa
14 °C
14 °C
15 °C
Pozítří
čtvrtek
18 °C
18 °C
17 °C

Znak Nového Města na Moravě
Nové Město na Moravě (německy Neustadt in Mähren) je město v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina, 10 km východně od Žďáru nad Sázavou, na jižním okraji Žďárských vrchů. Založeno bylo okolo roku 1250 Bočkem z Obřan, zakladatelem cisterciáckého kláštera ve Žďáře nad Sázavou. Největšího rozkvětu požívalo v době renesance za pánů z Pernštejna. Zachovalé historické jádro města tvoří městskou památkovou zónu, kterou doplňuje bohatá sochařská výzdoba ulic a náměstí od místních rodáků Jana Štursy a Vincence Makovského. Mezi nejvýznamnější památky patří katolický kostel sv. Kunhuty, budova staré radnice a zámek.