Pramen říčky Bobrůvky i Strážkovského potoka se nachází poblíž obcí Vlachovice a Rokytno. Najít ho můžeme i pod názvem Loučka. Takto byl totiž v minulosti pramen přejmenován. Pramen zde symbolicky stráží keramický bobr. Na místě je pak i pamětní kámen s nápisem Pramen říčky Bobrůvky. Poblíž pramene se nachází také oblíbené sochy umělce Michala Olšiaka. Konkrétně najdete poblíž pramene Bobrůvky sochy s názvy Výr a Krbový mužík. Turisté tak často v jeden den navštěvují všechny zmíněné turistické cíle.

 říčka Bobrůvka Nadřazený turistický cíl

říčka Bobrůvka

GPS souřadnice Pramen říčky Bobrůvky
GPS Souřadnice
N 49.6031075, E 16.0447083
Nadmořská výška Pramen říčky Bobrůvky
Nadmořská výška
728 m.n.m

Bobrůvka, Strážkovský potok i Loučka. Jedna řeka se třemi jmény. Její pramen hlídají dva bobři

Turistika 19.4.2022

Pramen řeky Bobrůvky nebo také Strážkovského potoka či Loučky, jak se tato vodoteč také nazývá, lze najít na Novoměstsku. Konkrétně v malém lesíku mezi Vlachovicemi a Rokytnem. Na vodu vyvěrající ze země tam dohlížejí dva bobři.

Předpověd počasí

Dopoledne Odpoledne Večer
Dnes
středa
20 °C
16 °C
19 °C
Zítra
čtvrtek
22 °C
22 °C
23 °C
Pozítří
pátek
26 °C
26 °C
18 °C

Znak Vlachovic
Obec Vlachovice je obec v okrese Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina. Vlachovice ležící v nadmořské výšce 754 m.n.m. Severozápadně od obce je výšková kóta Tři smrky (776 m), která leží přímo na evropském rozvodí Labe - Dunaj. Z kóty je kruhový rozhled a za dobré viditelnosti je vidět i Kralický Sněžník. Rozvodnice dělí oblast na severovýchodní část (asi 54%), která je odvodňována řekami Chrudimkou, Sázavou a Doubravou do Severního moře, a na část jihovýchodní (asi 46%), z níž jsou odváděny vody Svratkou a Oslavou do Černého moře.