Panoramatická kamera Tři Studně 733 m n.m. Vysočina - Čekomoravská Vrchovina

Udělejte si obrázek o počasí - podívejte se na velký, při každém zobrazení  obnovovaný pohled ze známého centra Žďárských vrchů - Tří Studní. V článku také najdete množství odkazů na další stránky s počasím v regionu i na stránky s předpověďmi počasí.

Panoramatická kamera číslo 2 firmy ASSIST (provozovatel serveru e-Vysočina) je umístěná v obci Tři Studně (733 m n. m.) a provozovaná ve spolupráci s obecním úřadem a internetovým magazínem Žďárské vrchy.

Snímek je obnovován každé 2 hodiny.
Archiv snímků a oficiální stránka kamery 2 Tři Studně
Stránka kamery 1 firmy ASSIST - meteostanice Nedvězí (722 m n.m.)

Odkazy na stránky s počasím v regionu:

Aktuální teplota v Novém Městě na Moravě
(Stránka provozovaná městským úřadem - aktuální teplota, grafy, webkamery lyžařského areálu a sjezdovky)
Meteo stanice Nedvězí (722 m.n.m.)
(Stránka na serveru e-vysočina - každý den přehled počasí, webkamera)
Meteo stanice Svratouch
(Na stránkách obce Svratouch denně přehled počasí a snímky web kamery)

Předpovědi počasí - odkazy na všeobecné stránky

Polský numerologický model
(zřejmě nejlepší předpověď počasí pro střední Evropu - výběrem čtverečku na mapě se otevře stránka s grafickou velmi přesnou předpovědí počasí v dané oblasti na tři dny - odkaz vede na anglicky psanou část stránek) DOPORUČUJI
Meteopres
(jednoduchá předpověď - spíše pro větší území, ne extra přesné, k rychlému odhadu stačí)
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)
(předpovědi počasí spíše pro celé území ČR, upozornění na extrémní počasí - přívalové deště, vichřice; velmi zajímavé jsou služby popsané v dalším odstavci)

Speciální služby serveru ČHMÚ

Radarová mapa srážek
(vynikající pro okamžité rozhodování - na animované mapě vidíte vývoj a postup srážek na území ČR a jejich intenzitu, do mapy se dá vložit křížek označující polohu města - jste schopni odhadnout s přesností na půl hodiny kdy zmoknete :-)DOPORUČUJI
Družicové snímky oblačnosti
(animované družicové snímky oblačnosti nad Evropou, respektive střední Evropou - dávají přehled o pohybu frontálních systémů a možnost odhadu vývoje počasí)
Detekce blesků
(mapa, která přináší grafické vyjádření četnosti blesků v čase - zajímavé v bouřkovém období, dá se odhadnout pohyb a intenzita bouřky)

Odkazy na speciální služby serveru ČHMÚ vedou většinou na úvodní stránku služby, k vlastním mapám a datům je třeba najít na uvedené stránce odkaz. Data jsou generována dynamicky a nelze proto umístit odkaz přímo na ně.