Novoměstským spadl kámen ze srdce - Světový pohár bude!

Když se ředitelka závodu Zlatá lyže, Zora Honzlová loučila s diváky, projevila obavy o budoucnost závodů seriálu Světového poháru v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě. Skutečně to s budoucností závodu nevypadalo růžově.

Příští rok se do kalendáře vrací závody v Kanadě a v letech 2007 –2008 jsou v plánu závody Světového poháru v Liberci jako generálka na tamní mistrovství světa v roce 2009. Vypadalo to, že na Nové Město na Moravě nezbude v kalendáři místo.

Petr Honzl, šéf organizačního výboru nebyl sice takový pesimista, ale jediné co mohl sdělit, bylo, že má ústní příslib šéfa běžeckého úseku FIS, Švýcara Capola na pořádání poháru v roce 2008, s tím, že bojuje o pořádání alespoň závodu ve sprintu v roce 2007.


Proto tak trochu jako blesk z čistého nebe zapůsobila zpráva, kterou vydaly agentury dnes odpoledne a podle které se v Novém Městě na Moravě pojede závod Světového poháru i příští rok.


Respektive první závod se pojede již letos, neboť se závody uskuteční v netradičním termínu a to na Silvestra a na Nový rok.

Odkazy k článku

www.zlatalyze.cz (otevře se v novém okně)