Soutěžní hra Plamen

I když je sobota dnem volna, přesto mnoho dětí ze Žďárska vstávalo brzy a ještě za tmy vyjížděli ze svých domovů směrem k Novému Městu na Moravě. Zde se v areálu SKI hotelu konalo podzimní kolo hry Plamen.

O této soutěži jsem si povídala s ředitelem závodu a vedoucím odborné rady mládeže Okresního sdružení hasičů, panem Karlem Tomkem. Ten mi mimo jiné řekl, že se závod skládá ze dvou disciplín, je to štafetový běh čtyřikrát šedesát metrů a k němu patří i štafeta dvojic. Hlavní disciplínou je branný závod, zde musí družstva prokázat své znalosti z požární ochrany, zdravovědy a z topografie. Prověřuje se v něm i jejich sportovní dovednost a to ve šplhu, střelbě ze vzduchovky a běhu přes překážky. Ze všech disciplín se závodníci bodují a získané body se pak sčítají. Podzimní kolo hry Plamen vždy zahajuje ročník a pokračuje jarní soutěží, která se koná v květnu následujícího roku. Body z jednotlivých soutěží se sčítají a z toho pak vychází jednotlivá pořadí.

Sobotní soutěže se zúčastnilo v kategorii mladších žáků dvacet tři družstev a starší žáci vytvořili třicet družstev. V každém družstvu soutěžilo pět závodníků. Odpoledne, po Plameni mládeže se konal branný závod dorostu, jehož účastníci závodili v Běhu požární všestrannosti.

Celou akci sledovala spousta přihlížejících diváků, kteří potleskem a pochvalnými výkřiky odměňovali své favority. Bylo opravdu co chválit, všechna družstva byla perfektně secvičená a malí i větší závodníci bojovali opravdu statečně. A pokud se jim to tentokrát nepovedlo podle jejich představ, můžou to ještě napravit v jarní soutěži. Tak jim držme palce.