O víkendu byla zahájena turistická sezóna

Zimní sezóna už končí. Letos jsme si běžek, lyží, snowboardů, sání a bobů užili víc než dost. Někteří z nás už měli sněhu a zimních radovánek plné zuby. Ale i ty, kteří si zimní měsíce s radostí užívají jistě potěší, že od prvního dubna byla zahájena letošní turistická sezóna.  

Otevřou se brány hradů a zámků, které v zimě odpočívaly a chystaly se na jarní, letní a podzimní nápor turistů. Také muzea a galerie, i když vítaly návštěvníky i v zimě, chystají nové výstavy a doprovodné programy. Největší zájem o kulturní památky bývá sice až od května do září, ale spousta z nás po tak dlouhé zimě určitě uvítá nějaké to zpestření v podobě víkendové návštěvy blízkého či vzdáleného hradu nebo zámku.

Jedním z nejznámějších, nejzajímavějších a nejlépe dochovaných hradů u nás je hrad Pernštejn. Je to nádherná gotická stavba z poloviny třináctého století. Hrad byl sídlem pánů z Pernštejna a je zajímavý i tím, že nebyl nikdy dobyt.

Pokud se vydáte na návštěvu hradu o víkendu 8. a 9. dubna, budete mile překvapeni. Zaměstnanci hradu pro své návštěvníky připravili velikonoční výzdobu na trase A. Vstupné bude jenom deset korun a to v době od 9 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin. Kromě toho vás bude čekat prodejní velikonoční výstava v obřadní síni. Tato nabídka je určitě velice lákavá, tak ji neváhejte využít.