Zlatý erb

Pod tímto názvem si většina z Vás představí nějakou soutěž o nejlepší erby obcí, rodů a podobně. Pravda, soutěž to je, ale s erbem nemá až tolik společného. Hledají se zde nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Tato soutěž se vyhlašuje už od roku 1999 pravidelně každým rokem. Myslím, že v počátcích určitě nebyl až takový výběr, protože obce a města si stránky zřizovaly postupně, o elektronických službách ani nemluvě.

Soutěží se v rámci krajů a výherci postupují do celorepublikové soutěže. Krajské kolo už proběhlo a 3. března byly předány ceny na slavnostním ceremoniálu za účasti zástupců kraje Vysočina. Z našeho okolí letos nikdo moc nezabodoval. Pouze v kategorii "Nejlepší elektronická služba" se dostala na druhé místo Svratka za webkameru, aktuální informace o počasí, sněhu a teplotě. První příčky vypadaly následovně:

Nejlepší webová stránka města:
1. Havl. Brod
2. Jaroměřice nad Rokytnou
3. Počátky

Nejlepší webová stránka obce:
1. Okříšky
2. Myslibořice
3. Želiv

Nejlepší elektronická služba:
1. Želiv
2. Svratka
3. Telč

Cena veřejnosti: Cikháj

V loňském roce zabodovalo v krajském kole Nové Město na Moravě. V kategorii "Nejlepší stránka města" se umístilo na druhém místě, v "Nejlepší elektronické službě" obsadilo první místo za zpravodajství pro lyžaře a místo třetí za WAP.

Vítězové uvedených kategorií postupují do celorepublikového kola, které proběhne 3. dubna v Hradci Králové. Vítězům blahopřejeme a věřím, že příště budeme držet palce někomu z okolí.