Na Harusáku ukončily masky sezónu

O letošní zimě už bylo napsáno opravdu hodně. Byla dlouhá, sněhu na dnešní dobu až nezvykle mnoho. Spousta škod a kalamit. Tohle všechno už by teoreticky mělo být za námi a jaro snad bude už nejen v kalendáři.

Jedni z mála, kdo se z letošní zimy opravdu radoval, byli lyžaři. Tak dobré podmínky po tolik měsíců se neopakuje každým rokem. No a protože si snad všichni sněhu už dost užili, je čas se s lyžařskou sezónou oficiálně rozloučit.

Na Harusáku v Novém Městě na Mor. tak učinili tuto neděli. Už se stalo téměř tradicí, že se sezóna ukončí karnevalem.

Celá akce začala ve 13 hodin. I když počasí ten den karnevalu opravdu nepřálo a mlha s deštěm zážitek trochu kazily, spousta nadšenců všech věkových kategorií se nedalo odradit. Po sjezdovce se projížděl Harry Potter, hokejista Hejduk, jeptiška s krajánkem a spousta dalších postav. Kdo si vzal na sebe nějakou tu masku, tak určitě nelitoval, odměnou bylo lyžování a občerstvení zdarma, spousta drobných cen v menších soutěžích a hlavním bodem bylo vyhlášení nejlepší masky. Tím vším provázeli moderátoři rádia, což bylo určitě příjemným zpestřením.

Aby si mohli diváci všechny masky náležitě prohlédnout, předvedli se soutěžící v jednom velkém hadu, který se vlnil napříč sjezdovkou. Mlha dělala akci zajímavější, diváci napjatě sledovali, kdo se objeví první a prohlíželi si ta různá stvoření jedoucí z kopce.

Která maska vyhrála, to není asi až tak důležité. Hlavní je, že se fandové lyžování na sjezdovce sešli v hojném počtu a náležitě se rozloučili se sezónou. I když pokud to počasí dovolí, tak by se mělo ještě asi týden na Harusáku lyžovat. Snaha pořadatelů nepřišla vniveč a všichni se navzdory počasí rozešli v dobré náladě.