Vysočina láká turisty z celého světa

Do České republiky míří každým rokem velké množství turistů ze všech koutů světa. Bohužel však většina z nich míří do Prahy, maximálně se dozví o lázeňských městech. Nabídnout se jim dá ale určitě mnohem víc.

Kraj Vysočina se snaží, aby se o naší oblasti dozvědělo větší procento turistů. Pochlubit se můžeme památkami, turistickými zajímavostmi, k tomu jsou zde velké možnosti v ubytování, koupání a relaxaci celkově.

Toto všechno bylo představeno od 22. do 25. března v Moskvě, na veletrhu cestovního ruchu MITT. Ruským návštěvníkům je naše země blízká a poptávka po památkách nebo pobytech zaměřených na relaxaci z jejich strany stále stoupá.

Za "velkou louží" zase byly nabídnuty naše možnosti prostřednictvím kongresu Americké asociace cestovních kanceláří (ASTA) - International Destination Expo (IDE). Jednání bylo týdenní a zúčastnili se delegáti jak z USA, tak z dalších zemí. Za naši republiku bylo nabídnuto seznámení s atraktivními regionu Čech, Moravy i Slezska s možností organizovaných zájezdů i individuální turistiky.

Možností je opravdu spousta. Co se týká Žďárských vrchů, i zde se počet návštěvníků každým rokem zvyšuje. Jsou tady ideální podmínky téměř pro všechny druhy rekreace a úroveň nabízených služeb se stále zvyšuje. Doufejme, že tento trend bude i nadále pokračovat a o náš region bude projevován stále větší zájem.