Kulturní dům dostane nový kabát

V Novém Městě na Moravě začala přestavba kulturního domu. Tato stavba opravdu nebyla zrovna z těch, které vás svou krásou zaujmou na první pohled a i když nestojí přímo ve středu města, přece jen ho poněkud hyzdila.

Starosta města, Josef Sokolíček, mi sdělil, že se opravuje pouze vnější plášť a střecha. Nové Město si zažádalo o státní dotaci na příští rok, aby mohla proběhnout druhá etapa rekonstrukce. Na ni je potřeba dalších dvanáct až čtrnáct miliónů korun. V této druhé etapě by měla být dokončena stavba výtahu, rekonstrukce záchodů a vnitřních částí budovy. Mimo to by měla být definitivně oddělena restaurace, která je v současné době nedílnou součástí kulturního domu.

Oddělení restaurace by určitě dodalo kulturnímu domu na vážnosti, protože obě zařízení mají společné sociální zařízení a vchod. Návštěvníci divadelních představení a jiných reprezentativních akcí se tak mnohdy setkávali s více či méně podroušenými hosty restaurace.

Projekt vypracovala stejná architektonická kancelář, která navrhovala i rekonstrukci novoměstské radnice. Město s ní mělo při předešlé spolupráci velmi dobré vztahy a proto se rozhodlo jejich služeb využít znovu.

Rekonstrukce by měla trvat v této první etapě asi čtyři měsíce. Na podzim už bychom se mohli dočkat toho, že se z ošklivého káčátka stane nádherná labuť.