Prázdniny končí, léto odchází...

Tak už tu máme konec prázdnin a s nimi ruku v ruce odchází i léto. Uběhlo to jako voda a brzy nám na ně zbude jen pár vzpomínek a spousta fotografií.

Nejvíce smutné jsou děti. Tolik se před dvěma měsíci na prázdniny těšily a ani se nenadály a jsou pryč. Ale určitě si je báječně užily. A radost jim nezkazilo ani srpnové, deštivé a chladné počasí.

A aby si děti pořádně užily ještě ty poslední dny, které je dělí od začátku nového školního roku, připravili pro ně mnozí dospělí takzvané „Loučení s prázdninami". Je to vlastně zábavné odpoledne plné her, soutěží, hudby a tance a děti se tam dovedou dokonale vyřádit a odreagovat. Na chvíli dokonce zapomenou i na to, že zanedlouho budou zase muset usednout do školních lavic.

Dospělí se dívají na konec prázdnin také s lítostí, i když někteří z nich si i trochu oddechnou. Už nebudou muset přemýšlet, ke které babičce nebo tetě mají svého potomka strčit, když ho žádná školka ani družina přes léto nepohlídá. (A rozhodně si vydechnou i ty babičky a tetičky, kterým byly děti svěřeny. Vždyť jim konečně skončila prázdninová šichta).

Ale přes všechny nepříjemnosti budeme na léto vzpomínat jako na nádherné období plné tepla, slunce, vody, písku a dobré nálady. Určitě nám hned tak nezmizí z paměti nádherné letní večery a s nimi posezení u ohně s přáteli.

Nemusíme však pro odcházející léto truchlit. Vždyť i nadcházející podzim má své půvaby, zvláště u nás, na Vysočině. Trochu se změní paleta barev, budeme se muset tepleji oblékat a s přáteli si sedneme raději někde do tepla. A léto se přece zase za rok vrátí.