V Novém Městě téměř hořelo

Něco málo po sedmnácté hodině se Novým Městem neslo houkání sirén. Novoměstští hasiči se hrnuli Masarykovou ulicí a všichni kolemjdoucí se sice ohlédli, ale nevěnovali tomu moc velkou pozornost. Hasiči mají přece výjezd dost často. Jenže když auto odbočilo na ulici Budovatelů, už většina lidí v okolí zpozorněla. Něco se děje v jejich okolí.

Auto zastavilo u vchodu hned vedle pošty a místní záchranáři začali rychle připravovat výzbroj nutnou k zásahu. To už byla ulice téměř plná okukujících. Tyhle situace sice znají z každodenních televizních zpráv komerčních stanic, ale přece jen tohle je něco jiného, je to naživo. Velitel zásahu rozdával úkoly a hasiči se vydali dovnitř domu.

 

Mezitím se přiřítil druhý tým novoměstských hasičů a netrvalo dlouho, objevili se i “profíci“ ze Žďáru. Ti se však už k zásahu nepřipojili. Mezitím se totiž zasahující tým dostal do místa ohrožení a byl nucen násilím vniknout do jednoho z bytů. Z inkriminovaného místa se valil zápach a kouř, proto někdo ze sousedů zavolal hasiče. Byt byl v tu dobu prázdný, a pokud by došlo k požáru, byla by situace o mnoho horší.

 

 

 

Jak informoval velitel zásahu, Roman Dobrovolný, celý poplach vznikl zřejmě zapomenutím hrnce na zapnutém sporáku, čímž po nějaké době hrozilo vznícení a ohrožení okolí. Hasiči díky pozorným sousedům vnikli do bytu zavčas, hrnec zalili vodou a bylo takřka po akci.

 

Tentokrát naštěstí skončilo vše bez větší újmy na majetku. Jen zřejmě díky zapomnětlivosti musela vyrazit tři hasičská auta, čtvrté, se žebříkem, bylo zavčas odvoláno po zmapování situace. Hlavně, že se nikomu nic nestalo, jen majitel byl asi po návratu domů překvapen, že bude muset malovat a přišel hrnec a vchodové dveře, které musely být kvůli rychlému zásahu vyraženy.


Vysočina,  Nové Město na Moravě