Pohlednici, mail nebo SMS?

Vánoční svátky s sebou přináší i milou (i když ne pro každého) povinnost rozesílat přání svým přátelům i blízkým. 

Zlatá doba pohlednic už je pomalu za námi, čím dál více se uplatňují SMSky nebo maily. I když, ruku na srdce, pohlednice jsou pohlednice. Dají se uschovávat třeba v krabici od bot a i po deseti či více letech jsou stále stejně krásné. Barevné a s rukopisem člověka, který třeba už dávno není mezi námi. Každá je originál a každá s sebou přináší spoustu vzpomínek.

Maily, které se v poslední době rozmáhají čím dál více, sice nejsou psané perem, ale zato si s nimi mnozí dají více práce. I když stačí vyrobit jedno krásné přáníčko, které se rozešle všem přátelům a známým. Potěší skoro stejně jako pohlednice.

SMSky jsou spíše pro ty línější z nás. Nedají mnoho práce, stačí přeposlat nějakou, kterou jste již obdrželi. Často se tak stává, že jedna verze vám přijde třeba pětkrát, pokaždé od někoho jiného. SMSky nectí žádná autorská práva a ani s tím nikdo nepočítá.
I když na druhé straně, pokud zapomenete někomu poslat pohlednici nebo mail, je nejjednodušší vzít do ruky mobil a alespoň zaslat zprávu. Třeba na Štědrý den večer.

Tak ať už dostáváte klasické pohlednice, maily nebo SMS, je dobře, že na vás někdo myslí, a že vám ten někdo chce popřát vše nej na svátky vánoční i do příštího roku.