Ozdobou Dětského dne byli hasiči i policisté

Sedmý ročník Dětského dne, pořádaný Sborem dobrovolných hasičů Rokytno, se opravdu povedl. I když počasí nebylo zrovna ideální a soutěžící dokonce trochu zmokli, přesto to byl jeden z nejvydařenějších ročníků.

Díky spoustě ochotných sponzorů byly rozdávané ceny přímo královské. Bylo docela jedno, kdo byl vítězem a kdo poraženým. Odměnu za účast obdržel každý.

Vynikající DJ Hammerský dokázal, stejně jako každý rok, roztančit malé i velké. Jedna soutěž střídala druhou jak na běžícím páse, takže děti neměly čas na nudu.

Zlatým hřebem dne byl příjezd hasičů a policistů. Hasiči z Nového Města se přijeli pochlubit novým autem, které mělo okamžitě spoustu obdivovatelů. Jestli by obstáli při požáru a dokázali hasit, si mohli caparti vyzkoušet na vlastní kůži. Dospělé naopak mnohem více zaujalo zařízení na vyprošťování raněných. Obrovská síla speciálních kleští, které v momentě přestřihly železnou trubku, udivila kdekoho. A nakonec hasiči předvedli, že perfektně ovládají i poskytnutí první pomoci.

Velikou atrakcí byli i policisté. Vyzkoušet si neprůstřelnou vestu, to je přece něco úžasného. Alespoň chvilku se v ní každý kluk či holka cítili jako akční hrdinové. Z hrdiny se v okamžiku změnili v padoucha, to když jim na rukou zacvakla pouta. Tatínkové si zase mohli ověřit, kolik nadýchají po vypitém alkoholu. Rekord vytvořil nejmenovaný občan Rokytna s 2,8 promile.

Děti měly jako každoročně občerstvení zdarma, dospělí si své pivo a kus uzené kýty museli zaplatit. Spokojeni byli nakonec všichni.

Ale jako všechno hezké, i rokytenský Dětský den musel se západem slunce skončit. Vzpomínat na něj budou malí i velcí dlouho. Takže zase za rok...