Jarmarky se vydařily

Poslední den Kulturního víkendu Sněženska patřil jarmarkům. Jeden byl ve Sněžném, druhý v Krátké. A oba byly velice pěkné.

Sněženský jarmark připravoval Klub přátel umění Vysočina včele s paní Bukáčkovou, paní Harvánková s Klubem seniorů a Městys Sněžné. Hodně pomohl i Sbor dobrovolných hasičů Sněžné, který je při organizování takovýchto akcí nepostradatelný. Velkou zásluhu má i starostka městyse, Anna Havlíková. Nejenže se podílela na organizaci, ale také se osobně příprav zúčastnila. Sama zasázela kytky do květináčů na náměstí. Takovouto aktivitu úředníků je vidět málokde, většinou se na všechny práce pozvou firmy, které vše obstarají a představitelé měst a obcí pouze „slíznou smetanu“.


Ale vraťme se zpět k jarmarku. Jeho velikým kladem byla skutečnost, že zde stály pouze řemeslné stánky. Navíc bylo pečlivě hlídáno, aby zde každé řemeslo mělo pouze jedno zastoupení. Výběr zboží byl bohatý, uspokojen odcházel i ten nejnáročnější zákazník.
  


Obrovskou atrakcí se stala historická kola. Ukázky krasojízdy byly skvělé, ale když si někdo mohl vyzkoušet, jak se našim pradědečkům kdysi na nich jezdívalo, to byl skutečně zážitek k nezaplacení.

  

   


Daňkovický velbloud odpočíval a trpělivě se nechal od kdekoho pohladit nebo poplácat. S grácií sobě vlastní cenil zuby do cvakajících objektivů jako zkušený manekýn.

  

  

  


Krátecký jarmark byl o něco menší, ale to mu rozhodně neubralo na půvabu. I tady bylo z čeho vybírat. A kdo měl zájem, mohl si navíc prohlédnout výstavu nazvanou Krajina Fryšávky a její proměny v zrcadle času.