Problémy s parkováním budou přetrvávat i nadále

Parkování na novoměstském náměstí patří k nejpalčivějším problémům města. Aut je stále více a naopak parkovací místa nepřibývají.  Není to poprvé, co se radnice rozhodla podívat se na tento problém podrobněji a najít nějaké řešení.

 

Byla vytvořena pracovní skupina, která Radě města předložila několik variant, které by, podle názoru členů nově vzniklé pracovní skupiny, mohly napomoci k řešení stále horší situace.

 

Návrhů bylo více. Jedním z nich bylo také už mnohokrát diskutované placené parkování s parkovacími automaty. Proti této variantě se velmi ostře staví místní podnikatelé, kteří mají na náměstí své provozovny. Zákazníci by, podle jejich názoru, po zavedení automatů raději nakupovali někde jinde. Tam, kde nemusí za parkování platit.

 

 

 

Další z návrhů byl vybírat za parkování v časově omezené době a to konkrétně od šesté do osmé hodiny ranní. Na to by ovšem nejvíce doplatili pacienti, kteří chodí k některému z praktických nebo odborných lékařů, jejichž ordinace jsou na novoměstské poliklinice. Na odběry krve chodí lidé brzy ráno a v tuto dobu by si parkovné museli zaplatit. Ani tato varianta naštěstí nebyla přijata, i když byla nejvíce podporována místními podnikateli.

 

 

 
 

 

Nadějně vypadal i návrh, podle kterého by bylo parkoviště rozšířeno o další parkovací místa a to před Horáckou galerií. V současnosti je zde klidová zóna a nebyl by problém odstranit provizorní zábrany a vybudovat na tomto místě jednosměrku s dalšími místy k parkování. Ani toto však neprošlo, většina se postavila proti narušení klidové zóny. Poukazováno bylo i na skutečnost, že tudy chodí každý den spousta dětí do školy a ze školy a že by byla ohrožena jejich bezpečnost.

 

 

 

Dlouhodobě se už diskutuje o další variantě, která je ovšem poněkud finančně náročnější. Jde o to přestěhovat stávající autobusové nádraží k nádraží vlakovému a na jeho místě udělat velké záchytné parkoviště. Na náměstí je odtud kousek, takže by nebyl problém zde auto odstavit a dojít do středu města pěšky. Velké náklady spojené s tímto řešením ale mluví proti.

 

Podle místostarosty Stanislava Marka nakonec zvítězila ta nejhorší varianta. Tedy ta, že se  parkovací místa na Vratislavově náměstí opět řešit nebudou a vše zůstane při starém.