Slunce, zábava a sport přilákaly do Blažkova téměř pět stovek diváků

Nádherné, slunečné nedělní odpoledne přilákalo do Blažkova spoustu lidí ze širokého a dalekého okolí.

 

Konaly se zde totiž jubilejní „Závody přes rybník“, což je sportovně kulturní akce, která letos v této obci oslavila již šedesát let. Poprvé se na úzkou lávku vydali odvážlivci v roce 1947. A s malými přestávkami zde měří síly mladší i starší závodníci rok co rok.

 

 

 

Pravidla jsou jednoduchá. Kdo se nejdéle udrží na úzké a nestabilní lávce, je vítězem. Není důležité přejet až na druhou stranu, hlavní je co nejvyšší počet vteřin. Ty se sčítají ze třech kol, takže ten, komu se nepovede první kolo, má pořád ještě šanci.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Tentokrát byl loňský vítěz Tomáš Kužel poražen. Ale jeho přemožitel, Lukáš Dvořák ze Svitav, není na blažkovské lávce žádným nováčkem. Titul a také hlavní cenu – kolo- si odtud odvezl už potřetí! Tentokrát musel porazit více než třicítku startujících.

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

 

Blažkovský areál však návštěvníkům přinesl i další soutěže. Velice atraktivní byl například skok pro láhev rumu. Soutěžící se musel vydat po úzkém, rozhoupaném ráhně, skočit a v letu zachytit zmíněnou láhev alkoholu. Nejednomu doslova proklouzla mezi prsty.

 

 

 
 

 

 

 
 

 
 

 

Další z disciplín byla pouze pro silné muže. Hod pivním sudem, i když prázdným, rozhodně není nic pro něžné pohlaví. Ženy se raději zašly spolu se svými ratolestmi podívat na originální dětské hřiště, kde se děti mohly do sytosti vyřádit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Nedělní odpoledne proběhlo k plné spokojenosti organizátorů i soutěžících a každý si z něj něco odnesl. Někdo cenu, jiný láhev rumu, ale všichni spoustu nových zážitků.