V sobotu mají návštěvníci poslední možnost navštívit bystřické muzeum

Městské muzeum v Bystřici nad Pernštejnem bude od neděle 4. listopadu pro návštěvníky uzavřeno.   

Městské muzeum v Bystřici nad Pernštejnem bude od neděle 4. listopadu pro návštěvníky uzavřeno.

 

Poslední významnou akcí, která by v prostorách tohoto kulturního centra měla proběhnout, je derniéra velmi úspěšné „Výstavy hraček a dobových relikvií z let 1945 až 1980“. Slavnostní ukončení je plánováno na sobotu 3. listopadu na sedmnáctou hodinu a mimo jiné zde vystavovatel předvede nový anglický model (měřítko 1:13) autíčka s pohonem na páru.

 

V neděli se brána muzea uzavře z důvodu stavebních úprav. Nový kabát dostanou hlavně půdní prostory, kde vznikne centrální depozitář, konzervátorská dílna a poměrně rozsáhlá galerie. Je to už pátá etapa oprav a podle místostarosty Josefa Vojty jedna z posledních. Město na ni obdrželo státní dotaci ve výši pět miliónů korun.

 

Podle původního plánu měly být opravy dokončeny do konce roku. Jejich realizace je ale poněkud náročnější a tak muzeum zůstane pro návštěvníky uzavřeno až do jara 2008. Jedinou výjimku by měl být Vánoční jarmark, kdy bude muzeum opět na dva dny zpřístupněno.

 

Podle vedoucího muzea PhDr. Vladimíra Cisára budou pracovníci v době uzavření mít čas na uspořádání sbírek, které v době předešlých oprav museli neustále přenášet z místa na místo. Proběhne také plánovaná inventura a nakonec  budou připraveny zbrusu nové expozice.

 

Informační centrum zůstane v době rekonstrukce nadále otevřeno.