Nové Město žije biatlonem

Vysočina, Nové Město na Moravě Přes tři stovky závodníků z třiceti čtyř zemí uvítalo dnes Nové Město na Moravě. Přijeli změřit si své síly a bojovat o titul mistra Evropy. Program závodů,  http://www.biathlonnmnm.cz/2008/cz/

Hned první závod byl diváky odměněn hlasitým skandováním a častým potleskem. Souboj českého biatlonisty Michala Šlesingra a polského závodníka Tomasze Sikory ve vytrvalostním závodu na dvacet kilometrů byl napínavý a dramatický.

 

 

 

 

Nakonec byl přece jen lepší polský závodník a Michal Šlesingr si odveze z Nového Města na Moravě stříbro. Jako třetí skončil nečekaně Rus Sergej Balandin.


 

 

Závodníci si trochu stěžovali na to, že trať byla mokrá a špinavá, ale vzhledem k tomu, že přírodního sněhu je na Vysočině pomálu, nebylo v lidských silách trať neustále upravovat.

 


 

 
 


 
 

    


 


 
 

 
 

 
 

 

Na tři tisíce diváků přišlo fandit svým favoritům. Hojně tu byly zastoupeny školy, ať už místní - novoměstské, či z nedalekého okolí. I počasí tentokrát pořadatelům přálo. Velmi příjemné bylo také volné vstupné, které i v příštích dnech přiláká určitě spoustu dalších diváků.