Bystřičtí hasiči dostanou nové auto

Ministerstvo vnitra přidalo dva milióny korun na nákup nového auta pro Sbor dobrovolných hasičů Bystřice nad Pernštejnem. 

Stejnou částku uvolní ze svého rozpočtu i město. Zakoupené vozidlo bude ale o něco dražší. Zbývající finance uhradí Bystřice nad Pernštejnem až v příštím roce a opět z vlastní pokladny. Celková cena by měla dosáhnout téměř šesti miliónů.

 

Bystřičtí hasiči si nové vozidlo určitě zaslouží. To stávající slouží už dlouhých třicet osm let a stejně jako všechna starší auta, i ono má své vrtochy. Jeho nástupce by neměl mít žádné nadstandardní vybavení, snad kromě navijáku a to hlavně z toho důvodu, že zdejší ochránci před požárem nejsou profesionálové, ale pouze dobrovolníci. K zásahům se tudíž nedostanou tak často a nepotřebují drahé speciální vybavení. Podmínkou ovšem je auto minimálně šestimístné se základní výbavou.

 

„Auto je pro místní hasiče velice důležité, jsme přece jenom město s průmyslovými podniky a tak bychom měli být připraveni na potencionální zásahy. A jednou za čas je nutné stávající techniku vyměnit, což se právě chystáme udělat,“ obhajuje nákladný nákup nového vozidla starosta města Karel Pačiska.  A co se stane s dosluhujícím vozidlem? Podle místostarosty Josefa Vojty ve městě určitě nezůstane. Bude na něj udělán odhad a následně jej zřejmě prodají tam, kde pro něj bude ještě vhodné využití.

 

V současné době vypsali bystřičtí výběrové řízení, ve kterém oslovili několik firem. Obálky s nabídkami budou rozpečetěny 11. dubna za účasti jak představitelů města, tak i zástupců záchranného sboru ze Žďáru nad Sázavou.

 

Auto by mělo být dodáno do 15. září a slavnostně předáno na sv. Václava. Současně s ním bude posvěcen i staronový hasičský prapor.