Každý vítal nový rok jinak

Každý v rámci svých možností oslavil Silvestra a přišel nový rok. Ten první den, Nový rok, prožil každý jinak. Někdo zahájil dietu, někdo se poflakoval u televize, někdo střízlivěl.Vzhledem k současným klimatickým podmínkám byla jedna z ideálních možností vyrazit do přírody.

 

 

 

Sice foukal silný vítr, ale bylo relativně teplo a tak se dalo venku dělat téměř cokoliv. Jít na procházku, lyžovat na umělém sněhu nebo vyrazit na skály.
Poslední možnost je na první lednový den trošku atypická. Novoroční lezení si nenechají většinou ujít jen opravdu "skalní" příznivci. Letos to pod dozorem zkušeného lezce mohl zvládnout i začínající amatér (jako jsem já). Na severní straně sice byly zbytky sněhu a ledu, protilehlá stěna však byla na lezení bez problémů.

Je pravdou, že od výstupu v letním období se ten novoroční dost lišil. Přece jen se člověk na to musel víc obléct a tím byla částečně snížena pohyblivost. Navíc prsty opravdu mrzly, a proto bylo lepší vyrazit nějakou lehčí cestou. Ale neodradil nás ani studený kámen, ani silný vítr.

My jsme tedy pokořili Drátník. Nebyli jsme zřejmě sami, ale v tu dobu, kdy jsme jej zdolávali, tam nikdo jiný nebyl. Na to je málokterý návštěvník této skály zvyklý, protože většinou je Drátník obležený lezci i turisty. Tím pádem jsme si mohli výstup náležitě vychutnat a vynaloženou sílu odměnit neopakovatelným pohledem z vrcholu po okolí.