Minigolf

Pokud máte rádi přírodu a chcete se pobavit s rodinou či přáteli, může být minigolf tím pravým i pro vás. Nevadí, že ho neumíte hrát či máte malé děti. Tato zábava je opravdu pro každého. Jestliže máte zájem dozvědět se něco málo o minigolfových tratích, které jsou součástí areálu hotelu SKI u Nového Města na Moravě, jste na správném místě.

V případě, že jste úplný nováček, budou se vám pro začátek hodit následující informace. Když si půjdete půjčit „nástroj“ na hraní, můžete si vybrat ze dvou typů holí – kladivo nebo hokejku. Je dobré vyzkoušet, s čím se vám hraje lépe. V barevném kyblíčku dostanete dva míčky – jeden měkčí a druhý tvrdší. Na různé druhy tratí se hodí různé míčky, ale pokud hru neberete smrtelně soutěžně, bude vám na všechny tratě stačit tvrdší míček. Zbylým obsahem kyblíčku je obyčejná tužka a daný počet záznamových listů, o který si řeknete. Každý hráč by měl mít jeden lístek. Při hře se počítají údery, které hráč provede. Maximální počet možných úderů je šest. Poté se do archu zaznamenává číslo sedm (hráč dráhu nezvládl). Pokud se míček nachází blízko okraje či v jiném špatně dostupném místě, smíte si ho posunout na nejbližší černou čáru. Pokud tam čára není, musíte od začátku. Hráči se střídají a počty úderů se zapisují. Hráč s nejnižším počtem bodů při výsledném součtu vyhrává.

Co se týče kvality tratí, o té se radši rozepisovat nebudu, neboť ji můžete posoudit podle fotografií. Podobné je to s parametry drah. Rozhodně vám nedoporučuji brát si s sebou vodováhu, mohli byste zemřít smíchy. Taktéž je pravdou, že za celou dobu, co na minigolf chodím, se nezměnilo vůbec nic. Maximálně bylo narychlo opraveno pár rozbitých tratí, což jejich kvalitě nepřidá. Na straně druhé, pro obyčejnou odpolední zábavu to stačí.

Platí se za nájem hole, a to 30 Kč / hodinu. Je vhodné se rozdělit na skupinky maximálně po třech, poté je hra svižná a nemusíte dlouho čekat než všichni odehrají. Pokud bude v budce u minigolfu zavřeno, hůl vám vypůjčí i v recepci hotelu SKI.

Nyní už znáte vše potřebné a můžete vyrazit. S sebou si vezměte do batohu (nejlépe do sklenice od okurek, aby se vám nevylila :-)) hodně trpělivosti, bude se vám hodit. Dále přibalte nějaký ten proviant. A teď už hurá hrát. Určitě si užijete spoustu legrace. Přeji pěknou zábavu.