Po padesáti letech se "Pařez" vrací na scénu

Na Jawu 555 zvanou „Pařez" si vzpomene nejeden z nás. Mnozí se na ní učili jezdit, někteří na ni vzpomínají s láskou a jiné ještě dnes bolí při vzpomínce celé tělo od nějakého toho pádu.

Dnes se legendární „Pařez" nebo také „Pionýr" vrací. Tedy ne ty staré, otlučené a rezavějící stroje, ale jejich téměř dokonalá kopie. Bude jich vyrobeno pouze 555, tedy limitovaná série. Vyrábí se v Číně a o jeho znovuzrození se zasloužil ing. Pavel Brída z Opavy.

Tato limitovaná série bude v původní, červené barvě se zlatými linkami. Jednosedadlový motocykl je bez směrových světel, přesně tak, jako jeho dědeček. Ani původní malé zadní světlo mu nebude chybět. Do České republiky by jich měla být dovezena necelá stovka. Ostatní budou prodány v Anglii, Švédsku a dalších zemích. Cena se pohybuje do čtyřiceti tisíc korun.

Jestliže byste si chtěli tento stroj prohlédnout, zajeďte si v neděli 29. 10. mezi devátou a šestnáctou hodinou do Bystřice nad Pernštejnem. Místní Veterán Tatra klub totiž jeden model zakoupil pro Malé Muzeum Malých Motocyklů. Stroj má výrobní číslo 14 a bude vystaven před muzeem na Kostelní ulici.

Pokud po tomto stroji toužíte a nedostalo se na vás, nemusíte být smutní. Byla zahájena další neomezená sériová výroba, která sice už nebude věrnou kopií, ale zato bude více vyhovovat přísným pravidlům silničního provozu. Budete si také moci vybrat z více barev a také cena bude mnohem dostupnější.