Co nás čeká v příštím roce na Veselém Kopci?

Stejně jako každý rok, i ten příští bude v našem nejznámějším skanzenu programově bohatý. Pravidelní návštěvníci mají už většinou vytipovány ty „své" oblíbené akce, na které se znovu a znovu těší, a které se snaží nevynechat.

 

 

 

 

3. únor s sebou přináší MASOPUST. Samozřejmě, že se to neobejde bez tradiční obchůzky průvodu masek v podání vesnické skupiny z Vortové u Hlinska. Jestli je budete chtít vidět, musíte se na Veselém Kopci objevit od 10 do 16 hodin.

A protože se letos bude ve skanzenu slavit zahájení jubilejní 35. návštěvnické sezóny, chystá se na 28. dubna akce s názvem VÍTEJ, VÍTEJ MÁJI, v době od 10 do 15 hodin.

Jestliže se řadíte mezi obdivovatele tradičních řemesel, nenechte si ujít SETKÁNÍ ŘEMESLNÍKŮ NOSITELŮ TRADICE. Budete nejen moci obdivovat to, čemu se říká „zlaté české ručičky", ale také zde bude možnost zakoupení jednotlivých výrobků. 26. května od 9 do 16 hodin.

Od 11. do 15. června patří Veselý Kopec školní mládeži. Pozor! Pokud se bude chtít některá ze škol zúčastnit speciálního programu VESELÝ KOPEC ŠKOLÁM, je nutné předchozí objednání.

VESELOKOPECKÝ JARMARK je tentokrát naplánován na 14. a 15. července od 9 do 16 hodin. Čeká vás nejen nákup originálních výrobků, ale také bohatý kulturní program.

Zajímá vás JAK SE DŘÍVE HOSPODAŘILO? 18. a 19. srpna se můžete přijít podívat na ukázku tradiční sklizně a zpracování zemědělských plodin. Čekají vás také další zajímavé činnosti a to v době od 9 do 16 hodin.

8. září se můžete těšit na POSVÍCENÍ. Od 10 do 15 hodin ochutnáte tradiční jídla, okouknete staré zvyky a necháte se pobavit bohatým kulturním programem.

Máte rádi brambory? Pokud ano, je tady právě pro vás na 6. října připravena BRAMBOROVÁ SOBOTA. O svém oblíbeném pokrmu se zde dozvíte téměř vše. Jak brambory pěstovat a uskladňovat a kromě toho ochutnáte tradiční bramborová jídla. 10 až 15 hodin.

A nesmí chybět ani PŘEDVÁNOČNÍ JARMARK. Příležitost k zakoupení originálních dárků pro své blízké dostanete 2. prosince v době od 9 do 15 hodin.

No a kromě bohatého programu vás na Veselém Kopci čekají i SEZÓNNÍ VÝSTAVY.

28. dubna až 31. října ČAS ŽIVOTA, což je výstava ze statku z Mokré Lhoty přibližující rodinné obyčeje z přelomu 19. a 20. století.