Znáte Zubří zemi?

Pokud ne, je nejvyšší čas ji poznat. Že vám tento název nic neříká a nenašli jste ji na žádné mapě? Máte pravdu, v atlasech ji rozhodně nenajdete.

Zubří země je název historický. Zapůjčili si jej organizátoři soutěže nazvané s Vodomilem Zubří zemí, což je akce poznávací a také výherní. Pokud se do soutěže zapojíte, bude vaším úkolem sbírat do legitimací razítka s Vodomilem, tedy s maskotem Svratecké vodohospodářské naučné stezky.

Vodomil vás provede téměř celou Zubří zemí, můžete spolu navštívit Turistické informační centrum v Bystřici nad Pernštejnem, Westernové městečko Šiklův Mlýn u Zvole, kostelík sv. Michaela ve Vítochově, zvolský kostel sv. Václava a stejnou stavbu zasvěcenou tentokrát sv. Bartoloměji v Rozsochách, Svrateckou vodohospodářskou naučnou stezku mezi obcemi Dalečín a Koroužné, karasínskou rozhlednu, rekreační zařízení Domanínský rybník, bystřický Areál sportu a také Sportovní areál Borovinka u Domanína, nejznámější hrad Vysočiny Pernštejn a strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce, který poprvé otevře své brány návštěvníkům koncem letošního června.

Na těchto dvanácti místech obdržíte v době od 1. května do 30. září razítko Vodomila. Nemusíte však obejít všechna místa. Stačí jedenáct razítek a stanete se majitelem plavenky, což je jednorázový bezplatný hodinový vstup do krytého bazénu v Bystřici nad Pernštejnem.

Všechny legitimace, ze kterých se bude usmívat jedenáct či dvanáct Vodomilů, odevzdané do 15. října na adresu Mikroregionu Bystřicko, budou slosovány. Šest výherců čekají lákavé ceny:
- víkendové ubytování pro dvě osoby v areálu Borovinka
- víkendové ubytování pro dvě osoby v areálu Siesta ve Víru
- romantický večer pro dvě osoby v penzionu Horácko v Unčíně
- víkendový pobyt pro dvě osoby v hospůdce Pohádka v Hlubokém
- slavnostní pohoštění taktéž pro dvě osoby v pohostinství U Střešňáků v Rozsochách
- rodinné vstupné na den pobytu v Šiklově mlýně.

Cílem celé akce je nejen přilákat více turistů do mikroregionu Bystřicko, ale také rozvinout spolupráci podniků a zařízení, které jsou v těchto místech pro turistický ruch vybudovány.

Takže neváhejte a zapojte se do soutěže. Projděte s Vodomilem Zubří zemí, poznejte zdejší kulturní památky stejně jako novodobé dominanty cestovního ruchu. Seznamte se se zdejšími přírodními krásami a vyhrajte některou z připravených cen.