Pokud projdete průjezdem a budete pokračovat dále okolo domu, otevře se před vámi arboretum vybudované v roce 2010. Nabízí návštěvníkům kromě poučení také estetický zážitek a prostor pro odpočinek a relaxaci. Areál slouží také novoměstským včelařům.

Otevřeno od 7 do 21 hod v létě a od 7 do 19 hod na jaře a na podzim. V období listopad až březen je arboretum zavřeno. U vchodu jsou veřejné záchodky.

 Městská památková zóna Nové Město na Moravě Nadřazený turistický cíl

Městská památková zóna Nové Město na Moravě

GPS souřadnice Arboretum Nové Město na Moravě
GPS Souřadnice
N 49.5599098, E 16.0746746
Nadmořská výška Arboretum Nové Město na Moravě
Nadmořská výška
586 m.n.m
Tagy NMNM

Předpověd počasí

Dopoledne Odpoledne Večer
Dnes
sobota
24 °C
24 °C
23 °C
Zítra
neděle
25 °C
25 °C
25 °C
Pozítří
pondělí
25 °C
22 °C

Znak Nového Města na Moravě
Nové Město na Moravě (německy Neustadt in Mähren) je město v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina, 10 km východně od Žďáru nad Sázavou, na jižním okraji Žďárských vrchů. Založeno bylo okolo roku 1250 Bočkem z Obřan, zakladatelem cisterciáckého kláštera ve Žďáře nad Sázavou. Největšího rozkvětu požívalo v době renesance za pánů z Pernštejna. Zachovalé historické jádro města tvoří městskou památkovou zónu, kterou doplňuje bohatá sochařská výzdoba ulic a náměstí od místních rodáků Jana Štursy a Vincence Makovského. Mezi nejvýznamnější památky patří katolický kostel sv. Kunhuty, budova staré radnice a zámek.