Pomník Broučků najdeme na kopci Kamenice. Jedná se o pomníček s polním kamením a s provizorní pamětní deskou, která zahrnuje jména všech postav z oblíbených Broučků od Jana Karafiáta. Dojdeme k němu nenáročnou procházkou z obce Odranec. Nevede tudy však žádná turistická značka, což chtějí místní obyvatelé brzy změnit.

 NS Po stopách posledního vlka Vysočiny Nadřazený turistický cíl

NS Po stopách posledního vlka Vysočiny

GPS souřadnice Pomník Broučků
GPS Souřadnice
N 49.6012383, E 16.1642513
Nadmořská výška Pomník Broučků
Nadmořská výška
779 m.n.m
Po silnici č. 360 z Nového Města na Moravě do Jimramova  v obce Koníkov  odbočka na obec Odranec zde možno zaparkovat. Pokračovat pěšky nebo na kole dále  po silnici  cca 450m , odbočit doprava na místní komunikaci zde po žluté a zelené znače na vrch Kamenice cca1,2 km.
Tagy Broučci

Předpověd počasí

Dopoledne Odpoledne Večer
Dnes
sobota
24 °C
24 °C
23 °C
Zítra
neděle
25 °C
25 °C
25 °C
Pozítří
pondělí
25 °C
23 °C

Znak Věcova
Věcov (německy Wietzau) je obec v okrese Žďár nad Sázavou v Kraji Vysočina. Pod Věcov patří i Jimramovské Pavlovice, Koníkov, Míchov, Odranec a Roženecké Paseky. Členitá krajina Žďárských vrchů, ve kterých se obec Věcov včetně místních částní nachází, je charakteristická pestrým střídáním luk, pastvin, polí, lesů a rybníků, je protkána nepravidelnou sítí mezí, úvozových cest, lesíků či skupin stromů a keřů. V okolí najdete spoustu zajímavostí a památek včetně naučné stezky Metodka, která má 15 zastavení a je dlouhá 3,5 km.