• Autor / Zdroj: https://www.facebook.com/vorlovapivnijama/

  • Autor / Zdroj: https://www.facebook.com/vorlovapivnijama/

  • Autor / Zdroj: https://www.facebook.com/vorlovapivnijama/

  • Autor / Zdroj: Štěpán Dvořák

Vorlova pivní jáma je samoobslužné místo, kde si na své přijdou kolemjdoucí turisté i cyklisté. Najdou zde totiž příjemné občerstvení při posezení u studnických stožárů. Platit za občerstvení mohou návštěvníci v hotovosti do přichystané pokladničky, upřednostňována je však forma placení přes internet. V posledních letech už se totiž několikrát přihodilo, že byla kasička vykradena.    

Aktuální stav
Aktuální stav
Mimo provoz
GPS souřadnice Vorlova pivní jáma
GPS Souřadnice
N 49.6107864, E 16.0859127
Nadmořská výška Vorlova pivní jáma
Nadmořská výška
805 m.n.m

Výhledy i občerstvení. Kdo si vyšlápne, může si dopřát dvojí potěšení

Turistika 25.4.2023

Lesní bary jsou ve Žďárských vrších čím dál více oblíbené. Slibují nejen občerstvení, které je příjemné zvláště v letním parnu, ale také úžasné výhledy do krajiny. Ať už přímo z místa, kde se nacházejí, nebo z nejbližšího okolí.

Studnické stožáry šly k zemi. Zůstal jen jediný

Aktuálně Zajímavosti Historie 9.12.2022

Dlouhodobý spor mezi vědeckovýzkumnou inženýrskou konzultační a realizační společnosti EGÚ Brno a Správou Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy je u konce.

Předpověd počasí

Dopoledne Odpoledne Večer
Dnes
úterý
23 °C
23 °C
23 °C
Zítra
středa
25 °C
20 °C
20 °C
Pozítří
čtvrtek
23 °C
23 °C
22 °C

Znak Nového Města na Moravě
Nové Město na Moravě (německy Neustadt in Mähren) je město v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina, 10 km východně od Žďáru nad Sázavou, na jižním okraji Žďárských vrchů. Založeno bylo okolo roku 1250 Bočkem z Obřan, zakladatelem cisterciáckého kláštera ve Žďáře nad Sázavou. Největšího rozkvětu požívalo v době renesance za pánů z Pernštejna. Zachovalé historické jádro města tvoří městskou památkovou zónu, kterou doplňuje bohatá sochařská výzdoba ulic a náměstí od místních rodáků Jana Štursy a Vincence Makovského. Mezi nejvýznamnější památky patří katolický kostel sv. Kunhuty, budova staré radnice a zámek.